Pilarki formatowe – podstawowe wyposażenie stanowisk do obróbki drewna

Wszędzie tam, gdzie konieczna jest precyzyjna obróbka drewna, wykorzystuje się pilarki formatowe. To rozwiązanie stosuje się w tartakach, stolarniach i wszystkich zakładach produkcyjnych, w których dokładność ma kluczowe znaczenie. Pilarki formatowe to wydajne i funkcjonalne maszyny do drewna, ułatwiające codzienną pracę. W tej kategorii znajdziesz różne rodzaje pilarek, dzięki czemu z pewnością dopasujesz odpowiednią do swojego przedsiębiorstwa.

Pilarka formatowa – obróbka drewna na najwyższym poziomie

Wyposażenie swojego zakładu w pilarki ma wiele zalet. W zależności od wybranego modelu piła tartaczna, inaczej znana jako pilarka, umożliwia poprzeczne cięcie desek, pryzm lub kantówek na określoną długość za pomocą zestawu pił tarczowych. Pilarka formatowa eliminuje konieczność tradycyjnego formatowania drewna. Dzięki wykorzystaniu tego urządzenia można znacznie szybciej opracować materiał za pomocą kilku jednoczesnych cięć jednym ruchem, co bez wątpienia wpływa na jakość i wydajność pracy przedsiębiorstwa.

Pilarki formatowe dopasowane do różnych potrzeb

Dostępne w naszej ofercie pilarki formatowe to nowoczesne urządzenia –  wyposażone są w liczne udogodnienia, dzięki czemu obróbka drewna będzie znacznie szybsza i bezpieczniejsza. Cięcie odbywa się automatycznie, co zapewnia dużą dokładność. Co więcej, w zależności od parametrów technicznych wybranego urządzenia, istnieje możliwość regulacji wielu systemów i dopasowania ich do potrzeb swojego przedsiębiorstwa oraz zakresu prowadzonych w nim prac.

Pilarki formatowe od renomowanego producenta – postaw na jakość

Wydajność i funkcjonalność pilarek formatowych jest w dużej mierze uzależniona od jakości komponentów urządzeń. Maszyny prezentowane w naszej ofercie należą do zaawansowanych technologicznie i znajdują zastosowanie nie tylko w niewielkich zakładach, ale także przy produkcji masowej. Oferowane przez nas pilarki formatowe przechodzą szereg niezwykle surowych testów, zanim trafią do sprzedaży, co gwarantuje ich niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania. Co ważne, nasze przedsiębiorstwo zapewnia profesjonalny serwis zakupionego u nas sprzętu. Wybierz pilarki formatowe od zaufanego wśród fachowców producenta i obserwuj wzrost wydajności już od pierwszych dni ich użytkowania. Zapraszamy do kontaktu!

Pilarka Formatowa PF do desek

Pilarka formatowa PF jest obrabiarką służącą do poprzecznego cięcia desek i kantówek na długość zespołem pił. Materiał jest ręcznie podawany i układany do magazynku w stos. Z zasobnika deski są pojedynczo wybierane (przez zabieraki łańcuchów transportowych) i przenoszone przez odpowiednio rozstawione segmenty cięcia.

Pilarka Formatowa PFB do pryzm

Pilarka formatowa PFB jest obrabiarką służącą do poprzecznego cięcia pryzm na długość zespołem pił. Proces cięcia odbywa się automatycznie – gotowa pryzma jest transportowana za pomocą napędzanych rolek segmentów do zderzaka znajdującego się na ostatnim segmencie, następnie załącza się przenośnik łańcuchowy z zabierakami, który przenosi pryzmę przez odpowiednio rozstawione segmenty cięcia.

Pilarka formatowa z automatycznym podajnikiem desek

Maszyna ta przeznaczona jest do wzdłużnego obrzynania desek i pryzm w programie opakowaniowym i ogrodowym oraz w przemyśle stolarskim itp. Podawanie i odbieranie materiału odbywa się za pomocą 4 par walców (4 dolne napędzane), zapewniając prawidłowe prowadzenie drewna i prostolinijność cięcia.