Wielopiły – doskonałe rozwiązanie do Twojego zakładu

Jeżeli zależy Ci na sprawnej i wydajnej produkcji, powinieneś zainwestować w wysokiej jakości maszyny stolarskie. Wielopiły dolnowrzecionowe to urządzenia, które służą do wzdłużnego cięcia drewna, wykorzystując zamiast jednej piły cały zespół pił tarczowych. Z ich pomocą można ciąć pryzmy na deski w wybranym programie, np. ogrodowym, czy też opakowaniowym. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wygodne i intuicyjne w obsłudze wielopiły, które poradzą sobie z każdym rodzajem drewna. Warto wiedzieć, że są to urządzenia bardzo bezpieczne dla użytkowników. Wbrew pozorom nie zajmują dużo miejsca, a ich transport nie sprawia większych problemów.

Wydajne wielopiły do drewna

Oferowane przez nas wielopiły do drewna cechuje duża wytrzymałość i odporność na niekorzystne warunki, m.in. zmienne temperatury, wilgoć. Charakteryzują się one bardzo efektywnym i wygodnym wewnętrznym systemem transportu i podawania pryzm za pomocą napędzanych walców. Warto wiedzieć, że siła docisku drewna jest regulowana pneumatycznie za pomocą ciśnienia doprowadzanego do maszyny powietrza. Wydajna pilarka tarczowa wielopiłowa doskonale sprawdzi się w zakładach działających nawet na bardzo szeroką skalę, gdzie odpowiednie tempo pracy jest bardzo ważne. Umożliwi ona jednoczesną obróbkę większej ilości surowca niż zwykła piła ręczna. W naszym sklepie znajdziesz zarówno mniejsze wielopiły, jak i profesjonalne urządzenia, których średnia wydajność wynosi około 10-15 m3/h. Co więcej, umożliwiają one skuteczne cięcie nawet problematycznego zmarzniętego drewna. Istotne jest również to, iż wykonywane cięcia są bardzo precyzyjne i idealnie proste, toteż wielopiły z powodzeniem można wykorzystywać także w przemyśle meblarskim. Najmniejsza możliwa grubość cięcia w przypadku naszych produktów to zaledwie 30 mm, natomiast maksymalna grubość wynosi 150 mm. Urządzenia gwarantują także komfortowy odbiór trocin. Na uwagę zasługuje również fakt, iż nie generują nadmiernego hałasu.

Wielopiła Dolnowrzecionowa WP 100

Pilarka wielopiłowa przeznaczona jest do wzdłużnego cięcia drewna zespołem pił tarczowych. Służy do przecinania pryzmy i desek w programie opakowaniowym i ogrodowym oraz w przemyśle stolarskim itp.

Podawanie pryzmy odbywa się za pomocą 4 par walców, zapewniając prawidłowe prowadzenie drewna i prostolinijność cięcia. Dodatkową zaletą jest pneumatyczny docisk materiału, którego siłę można regulować ciśnieniem doprowadzonego powietrza.

Wielopiła Dolnowrzecionowa WP 150

Pilarka wielopiłowa przeznaczona jest do wzdłużnego cięcia drewna zespołem pił tarczowych. Służy do przecinania pryzm na deski w programie opakowaniowym i ogrodowym itp.

Transport pryzm wewnątrz maszyny odbywa się za pomocą napędzanych czterech par walców. Siła docisku materiału regulowana jest ciśnieniem doprowadzonego powietrza.

Powyższe rozwiązania zapewniają pewność i prostolinijność cięcia drewna, szczególnie ważną przy dłuższym i zmarzniętym drewnie. W zależności od gatunku i wilgotności drewna i ilości cięć wydajność wynosi od 10 ÷15m3/h.