Wysokiej jakości traki do drewna i ich zastosowanie 

Traki tarczowe to nowoczesne maszyny wykorzystywane do obróbki drewna w przypadku przemysłu tartacznego. Kategoria ta obejmuje traki tarczowe z posuwem gąsienicowym oraz traki do drewna gąsienicowo-łańcuchowe. Są to maszyny, które wyróżniają się bardzo dużą precyzją działania. Doskonale sprawdzają się w małych i średnich przedsiębiorstwach, które nie są nastawione na produkcję masową. 

Traki tarczowe – co warto na ich temat wiedzieć? 

Tarczowe traki do drewna są w stanie ciąć drewno pod różnymi kątami. Dodatkowo umożliwiają wykonywanie operacji nieco bardziej zaawansowanych. Dzięki nim pozyskać można np. starannie wykonane elementy więźby dachowej (krokwie). Niektóre traki działają obustronnie. Cięcia odbywają się wówczas z przodu i z tyłu. W ten sposób eliminowane jest zjawisko tzw. pustych przejazdów. Ciekawymi rozwiązaniami są m.in. zintegrowane systemy załadunku czy przenośniki. 

Dlaczego warto wykorzystywać traki tarczowe? 

Nie da się ukryć, że tarczowe traki do drewna są maszynami, które mają sporo zalet. Wprowadzenie tych urządzeń do firmy pozwala na zwiększenie wydajności działania i jednoczesne zminimalizowanie kosztów. W większości przypadków monitorowanie pracy traków jest w 100% zautomatyzowane. Nie trzeba tym samym oddelegowywać do tego zadania osobnego pracownika, który może zająć się innymi czynnościami. 

Traki tarczowe renomowanych producentów 

W naszej ofercie znajdują się najnowocześniejsze i bardzo zaawansowane technologicznie traki tarczowe. Przed skierowaniem do sprzedaży przechodzą stosowne kontrole jakości i bezpieczeństwa. Przyznawane atesty są potwierdzeniem ich wysokiej wydajności. Na tym jednak nie koniec. Gwarantujemy bowiem fachowy serwis zakupionych od nas urządzeń i maszyn. Jeśli trak do drewna nie będzie należycie spełniać swojego zadania, należy się z nami skontaktować. Na wszystkie zgłoszenia reagujemy bardzo szybko. Zachęcamy do kontaktu!